Jadual Piala Dunia 2022 – kumpulan, kalendar, jadual perlawanan, kurungan

Jadual Piala Dunia 2022 dikunci dan terdapat banyak perkara yang perlu ditunggu menjelang kejohanan di Qatar pada November hingga Disember.

[ MORE: How to watch Premier League in USA ]

Dari USMNT berdepan England sehari selepas Thanksgiving kepada Mexico dan Argentina bertanding di peringkat kumpulan, Sepanyol berdepan Jerman dan Belgium vs Kanada, terdapat banyak perlawanan menarik dalam pusingan pembukaan.

[ MORE: USMNT react to draw ]

Kemudian kita mempunyai Pusingan 16, suku akhir, separuh akhir dan akhir untuk dinantikan.

Di bawah ialah jadual penuh, butiran tentang cara menonton perlawanan dan semua yang anda perlukan..

[ MORE: World Cup odds ]


Jadual Piala Dunia 2022, masa mula, tarikh, cara menonton secara langsung

Bila: 21 November 2022 hingga 18 Disember 2022
Masa bermula permainan peringkat kumpulan: 5 pagi, 8 pagi, 11 pagi, 2 petang (semua ET)
Lokasi: Qatar
saluran TV: Telemundo, Alam Semesta, burung merak


Jadual Kumpulan A (semua masa sepak mula ET)

November, 21: Qatar lwn Ecuador – Stadium Al Bayt, Al Khor – 11 pagi
November, 21: Senegal lwn Belanda – Stadium Al Thumama, Al Khor – 5 pagi
November, 25: Qatar lwn Senegal – Stadium Al Thumama, Al Khor – 8 pagi
November, 25: Belanda lwn Ecuador – Stadium Antarabangsa Khalifa, Al Rayyan – 11 pagi
November, 29: Belanda lwn Qatar – Stadium Al Bayt, Al Khor – 10 pagi
November, 29: Ecuador lwn Senegal – Stadium Antarabangsa Khalifa, Al Rayyan – 10 pagi

Jadual Kumpulan B

November, 21: England lwn Iran – Stadium Antarabangsa Khalifa, Al Rayyan – 8 pagi
November, 21: AS lwn Wales/Scotland/Ukraine – Stadium Ahmed bin Ali, Al Rayyan – 2 petang
November, 25: England lwn Amerika Syarikat – Stadium Al Bayt, Al Khor – 2 petang
November, 25: Wales/Scotland/Ukraine lwn Iran – Stadium Ahmed bin Ali, Al Rayyan – 5 pagi
November, 29: Wales/Scotland/Ukraine lwn England – Stadium Ahmed bin Ali, Al Rayyan – 2 petang
November, 29: Iran lwn Amerika Syarikat – Stadium Al Thumama, Al Khor – 2 petang

Jadual Kumpulan C

November, 22: Argentina lwn Arab Saudi – Stadium Ikonik Lusail, Lusail – 5 pagi
November, 22: Mexico lwn Poland – Stadium 974, Doha – 11 pagi
November, 26: Argentina lwn Mexico – Stadium Ikonik Lusail, Lusail – 2 petang
November, 26: Poland lwn Arab Saudi – Stadium Education City, Al Rayyan – 8 pagi
November, 30: Poland lwn Argentina – Stadium 974, Doha – 2 petang
November, 30: Arab Saudi lwn Mexico – Stadium Ikonik Lusail, Lusail – 2 petang

Jadual Kumpulan D

November, 22: Perancis lwn UAE/Australia/Peru – Stadium Al Janoub, Al Wakrah – 2 petang
November, 22: Denmark lwn Tunisia – Stadium Education City, Al Rayyan – 8 pagi
November, 26: Perancis lwn Denmark – Stadium 974, Doha – 11 pagi
November, 26: Tunisia lwn UAE/Australia/Peru – Stadium Al Janoub, Al Wakrah – 5 pagi
November, 30: Tunisia lwn Perancis – Stadium Education City, Al Rayyan – 10 pagi
November, 30: UAE/Australia/Peru lwn Denmark – Stadium Al Janoub, Al Wakrah – 10 pagi

Jadual Kumpulan E

November, 23: Sepanyol lwn Costa Rica/New Zealand – Stadium Al Thumama, Al Khor – 11 pagi
November, 23: Jerman lwn Jepun – Stadium Antarabangsa Khalifa, Al Rayyan – 8 pagi
November, 27: Sepanyol lwn Jerman – Stadium Al Bayt, Al Khor – 2 petang
November, 27: Jepun lwn Costa Rica/New Zealand – Stadium Ahmed bin Ali, Al Rayyan – 5 pagi
Disember, 1: Jepun lwn Sepanyol – Stadium Antarabangsa Khalifa, Al Rayyan – 2 petang
Disember, 1: Costa Rica/New Zealand lwn Jerman – Stadium Al Bayt, Al Khor – 2 petang

Jadual Kumpulan F

November, 23: Belgium lwn Kanada – Stadium Ahmed bin Ali, Al Rayyan – 2 petang
November, 23: Maghribi lwn Croatia – Stadium Al Bayt, Al Khor – 5 pagi
November, 27: Belgium lwn Maghribi – Stadium Al Thumama, Al Khor – 8 pagi
November, 27: Croatia lwn Kanada – Stadium Antarabangsa Khalifa, Al Rayyan – 11 pagi
Disember, 1: Croatia lwn Belgium – Stadium Ahmed bin Ali, Al Rayyan – 10 pagi
Disember, 1: Kanada lwn Maghribi – Stadium Al Thumama, Al Khor – 10 pagi

Jadual Kumpulan G

November, 24: Brazil lwn Serbia – Stadium Ikonik Lusail, Lusail – 2 petang
November, 24: Switzerland lwn Cameroon – Stadium Al Janoub, Al Wakrah – 5 pagi
November, 28: Brazil lwn Switzerland – Stadium 974, Doha – 11 pagi
November, 28: Cameroon lwn Serbia – Stadium Al Janoub, Al Wakrah – 5 pagi
Disember, 2: Cameroon lwn Brazil – Stadium Ikonik Lusail, Lusail – 2 petang
Disember, 2: Serbia lwn Switzerland – Stadium 974, Doha – 2 petang

Jadual Kumpulan H

November, 24: Portugal lwn Ghana – Stadium 974, Doha – 11 pagi
November, 24: Uruguay lwn Korea Selatan – Stadium Education City, Al Rayyan – 8 pagi
November, 28: Portugal lwn Uruguay – Stadium Ikonik Lusail, Lusail – 2 petang
November, 28: Korea Selatan lwn Ghana – Stadium Education City, Al Rayyan – 8 pagi
Disember, 2: Korea Selatan lwn Portugal – Stadium Education City, Al Rayyan – 10 pagi
Disember, 2: Ghana lwn Uruguay – Stadium Al Janoub, Al Wakrah – 10 pagi


Jadual pusingan 16

Perlawanan 49 – Disember, 3: Pemenang Kumpulan A lwn Naib Johan Kumpulan B – Stadium Antarabangsa Khalifa, Al Rayyan – 10 pagi

Perlawanan 50 – Disember, 3: Pemenang Kumpulan C lwn Naib Johan Kumpulan D – Stadium Ahmed bin Ali, Al Rayyan – 2 petang

Perlawanan 52 -Disember, 4: Pemenang Kumpulan D lwn Naib Johan Kumpulan C – Stadium Al Thumama, Doha – 10 pagi

Perlawanan 51 – Disember, 4: Pemenang Kumpulan B lwn Naib Johan Kumpulan A – Stadium Al Bayt, Al Khor – 2 petang

Perlawanan 53 -Disember, 5: Pemenang Kumpulan E lwn Naib Johan Kumpulan F – Stadium Al Janoub, Al Wakrah – 10 pagi

Perlawanan 54 – Disember, 5: Pemenang Kumpulan G lwn Naib Johan Kumpulan H – Stadium 974, Doha – 2 petang

Perlawanan 55 – Disember, 6: Pemenang Kumpulan F lwn Naib Johan Kumpulan E – Stadium Education City, Al Rayyan – 10 pagi

Perlawanan 56 – Disember, 6: Pemenang Kumpulan H lwn Naib Johan Kumpulan G – Stadium Ikonik Lusail, Lusail – 2 petang


Jadual suku akhir

Perlawanan 58 – 9 Disember: Pemenang Perlawanan 53 lwn Pemenang Perlawanan 54 – Stadium Education City, Al Rayyan – 10 pagi

Perlawanan 57 – Disember, 9: Pemenang Perlawanan 49 lwn Pemenang Perlawanan 50 – Stadium Ikonik Lusail, Lusail – 10 pagi

Perlawanan 60 – Disember, 10: Pemenang Perlawanan 55 lwn Pemenang Perlawanan 56 – Stadium Al Thumama, Doha – 10 pagi

Perlawanan 59 – 10 Disember: Pemenang Perlawanan 51 lwn Pemenang Perlawanan 52 – Stadium Al Bayt, Al Khor – 2 petang


Jadual separuh akhir

Perlawanan 61 – Disember, 13: Pemenang Perlawanan 57 lwn Pemenang Perlawanan 58 – Stadium Ikonik Lusail, Lusail – 2 petang

Perlawanan 62 – 14 Disember: Pemenang Perlawanan 59 lwn Pemenang Perlawanan 60 – Stadium Al Bayt, Al Khor – 2 petang


Play-off tempat ketiga

Perlawanan 63 – Disember, 16: Kalah Perlawanan 61 lwn Kalah Perlawanan 62 – Stadium Antarabangsa Khalifa, Al Rayyan – 2 petang


Akhir

Perlawanan 64 – Disember, 17: Pemenang Perlawanan 61 lwn Pemenang Perlawanan 62 – Stadium Ikonik Lusail, Lusail – 10 pagi



We want to thank the author of this write-up for this awesome web content

Jadual Piala Dunia 2022 – kumpulan, kalendar, jadual perlawanan, kurungan


We have our social media profiles here as well as other pages related to them here.https://paw6.info/related-pages/